Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
Blog wpisy
Zawody dla speedcuberów - jak wziąć w nich udział?
Zawody dla speedcuberów - jak wziąć w nich udział?

Zawody dla speedcuberów - jak wziąć w nich udział? 

Jak wiadomo, w każdym sporcie czy dyscyplinie pojawia się chęć rywalizacji z innymi lub poznanie osób o tym samym zainteresowaniu. I tutaj przychodzi nam na myśl wzięcie udziału w turnieju. Jak to wygląda w przypadku kostki Rubika? 

Aby wziąć udział w oficjalnych zawodach WCA należy przede wszystkim zapoznać się z regulaminem tejże federacji. Następnie możemy znaleźć zawody speedcubingowe 2021 w kalendarzu Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu lub w kalendarzu ekipy organizacyjnej 4Event. W tym pierwszym kalendarzu znajdziemy wszystkie zawody zaplanowane w Polsce, również nieoficjalne. Z kolei na stronie ekipy organizacyjnej 4Event znajdują się tylko i wyłącznie zawody oficjalne, lecz tylko tejże ekipy. 

Kto organizuje zawody dla speedcuberów?

Jest kilka ekip organizacyjnych w Polsce, lecz zdecydowanie ekipa 4Event zapełnia połowę, jak i ostatnimi laty więcej niż połowę zawodów w Polsce, a dodatkowo ekipa prowadzi osobne klasyfikacje punktowe, po czym wyłania zwycięzców danych cykli. Zdarzają się również zawody osób po prostu z zewnątrz lub z małym doświadczeniem organizacyjnym, a także jednorazowe zawody, które są w głównej mierze organizowane dla lokalnych układaczy. 

Zatem mamy do wyboru zawody ekip organizacyjnych jak i pojedynczych działaczy. Na pewno na turniejach osób doświadczonych w organizacji imprez nie spotkamy się z opóźnieniami lub będziemy mieli dobry system informacyjny jak i możemy odnieść korzyści, jeśli zamierzamy pojechać na wszystkie turnieje z danego cyklu. Następnie po zdecydowaniu się na udział w danym konkursie, musimy zarejestrować się na stronie wybranego wydarzenia, a następnie najczęściej uiścić opłatę rejestracyjną, która w Polsce nigdy nie przekroczyła 50 złotych. Opłata ta jest zwykle zbierana przez organizatorów. by nie byli stratni na organizacji wydarzenia, a turniej mógł zostać sfinansowany i porządnie zorganizowany. I w zasadzie to wszystko. 

Harmonogram zawodów jak i wszystkie inne informacje sprawdzimy oczywiście na stronie internetowej lub możemy skontaktować się z organizatorem. Ale co jeśli chcemy pojechać na zawody, gdzie rzeczywiście będą najlepsi? 

Mistrzostwa Polski w speedcubinug  

Takie zawody również mają miejsce co roku. Na mistrzostwa Polski w speedcubingu zwykle mógł przyjechać każdy, lecz w ostatnich latach PSS zmieniło podejście do mistrzostw i ustaliło limity startowe, przez co nowicjusz nie może wziąć w nich udziału. Mistrzostwa z założenia mają wyłonić najlepszych, a nie dawać doświadczenie nowicjuszom. Za takie zawody są odpowiedzialne wszystkie inne turnieje organizowane przez cały rok. Zatem jeśli mieszkamy dosłownie kilka kroków od miejsca mistrzostw Polski, to możemy przyjść oglądać, ale udziału wziąć nie możemy - jeśli oczywiście wcześniej nigdy nie braliśmy udziału w oficjalnym turnieju WCA. 

W speedcubingu są również organizowane mistrzostwa Europy jak i mistrzostwa Świata. Na takie imprezy zwykle nie ma ograniczeń startowych. Może w nich wziąć udział każdy. Takie zawody mają na celu zrzeszyć jak największą liczbę speedcuberów, a najlepszy i tak zostanie wyłoniony. Takie turnieje odbywają się przemiennie co 2 lata, a miejsce w którym będzie organizowana impreza zwykle jest podane do informacji publicznej rok wcześniej, aby każdy miał czas zdecydować się na wyjazd lub wylot, by wziąć udział właśnie w takim turnieju.

Jak wziąć udział w zawodach dla speedcuberów - podsumowanie

Podsumowując, jeśli chcemy wziąć udział w turnieju musimy przeczytać regulamin imprezy i zarejestrować się na wybrane zawody. Wyjątkiem są jedynie mistrzostwa Polski, które posiadają limity startowe wobec zawodników. Oczywiście zachęcamy do wzięcia udziału w jakimkolwiek turnieju speedcubeerów. Jest to niesamowite przeżycie, a na pierwszych zawodach wyniki schodzą na drugi plan. Zdecydowanie najważniejsze jest poznanie nowych ludzi jak i sprawdzenie na sobie, jak to rzeczywiście jest rywalizować w zawodach w układaniu kostki Rubika na czas.

Infolinia:

Telefon: 605 348 501

Email: sklep@netcube.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl