Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Blog wpisy
Najlepsze kostki Rubika - ranking
Najlepsze kostki Rubika - ranking

Najlepsze kostki Rubika na świecie - ranking

Bardzo częstym pytaniem związanym ze speedcubingiem jest - jaka jest najlepsza kostka rubika? Odpowiedzi niby wiele, ale jak przyjdzie co do czego, to jednak stajemy przed sporym problemem związanym z wyborem odpowiedniej dla nas układanki. 

Obecnie większość produkowanych kostek stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wszystkie kostki produkowane od 2018 roku mają praktycznie gwarancję jakości i trzeba być naprawdę wybrednym układaczem lub osobą mocno zaawansowaną, by kostka była zła i stanowiłaby barierę do dobrych wyników. 

Producenci kostek wiedzą, jakie wymagania mają speedcuberzy i od kilku lat ich produkty trzymają naprawdę wysoki poziom. Dlatego właśnie według nas najlepiej kupować nowości lub kostki niedawno wypuszczone na rynek. Dla zawodnika, który nie układa szybciej niż 15 sekund różnice między kostkami są bardzo znikome i wolniejszy układacz nie odczuje prawie żadnej różnicy. 

Starsze kostki również są dobre, ale wychodziły też na rynek modele, które mimo wszystko nie były najlepsze. Takie kostki były dobre lub średnie, więc kupując produkty z tego roku na pewno się nie rozczarujemy. 

Najlepsze rodzaje kostek Rubika

Również musimy zwracać uwagę na rodzaje kostek rubika. Powyższa zasada sprawdza się przede wszystkim w kostkach 3x3x3, 2x2x2, 4x4x4, Skewb, Clock czy Pyraminx oraz w większości kostek zmiennokształtnych. Kupując najnowsze wersje kostek jesteśmy pewni, że będzie to bardzo dobra kostka. Przy innych kostkach należy sprawdzić recenzje np. na YouTube lub zadzwonić do nas na infolinię, byśmy mogli wspomóc Państwa w wyborze - na pewno pomożemy. 

A jakie mamy konkretnie jeszcze rodzaje kostek Rubika? Kostki dzielą się jeszcze na kostki magnetyczne i zwykłe, na danym kolorze plastiku i kolorowe oraz na kostki sześcienne lub foremne i zmiennokształtne

Najlepsze magnetyczne kostki Rubika

Od kilku lat producenci jak i sami układacze zaczęli dokładać magnesy do kostek, a zaczęło się to od magnetycznych wierzchołków w jednej z piramidek. Po kilku kontrowersjach, finalnie decyzja WCA - Światowego Stowarzyszenia Kostki Rubika, nie zmieniła się i kostki magnetyczne do tej pory są dopuszczalne na oficjalnych zawodach, więc producenci poszli o krok dalej. 

Sporo firm zaczęło produkować w pełni magnetyczne kostki nie tylko Pyraminx, ale zaczynając od klasycznej kostki Rubika, kończąc nawet na kostkach zmiennokształtnych, o których za chwilę. Zawodnicy pokochali wręcz kostki magnetyczne i są uważane za kostki lepsze. Oczywiście nie każde magnesy i nie w każdej kostce są wskazane do lepszego układania, ponieważ niektórzy nigdy nie będą tolerowali magnesów w układankach, bo będą uważali, że to ich spowalnia, a też niektóre magnesy mogą być zbyt mocne lub zbyt słabe, by odczuć pozytywną różnicę. 

Kostki z naklejkami a kostki kolorowe

Kostki również dzielą się na kostki z naklejkami i tak zwane kostki kolorowe. Kostka może występować na każdym plastiku i posiadać naklejki. Najczęściej spotykane kolory w kolejności od popularności to: czarny, biały oraz primary (zabrudzony biały). Kolory naklejek również mogą się nieco różnić, ale ogólna zasada to kostka z naklejkami na wybranym plastiku. 

Jednakowoż, od 2016 WCA wspomniane wcześniej ponownie pozwoliło układać na kostkach kolorowych, a sporym mankamentem kostek z naklejkami okazała się trwałość właśnie naklejek. Naklejki z czasem nieco się zadzierały i schodziły, a regulamin WCA jasno wskazywał, że powierzchnia danego elementu musi być pokryta w co najmniej 50% naklejką, więc zdarzały się niedopuszczone kostki do oficjalnych ułożeń. 

Cała ta sytuacja sprawiła, że zawodnicy woleli układać na kostkach z kolorowym plastikiem, czyli kostkach bez naklejek. Takie układanki gwarantują zawodnikom, że nie dostaną oni dyskwalifikacji, a przy okazji kostki te zaczęły cieszyć się zdecydowanie większą popularnością niż kostki z naklejkami. Również kostka może być foremna, czyli każda krawędź układanki będzie miała taki sam rozmiar jak i kostka może być zmiennokształtna. Ten wybór pozostawiamy już Państwu, bo to są gusta, o których się nie dyskutuje. 

Najlepsze kostki Rubika - podsumowanie

Zatem przy wyborze kostki musimy się zastanowić jaki rodzaj układanki wybieramy, czy kostka będzie miała magnesy oraz czy będzie posiadała naklejki. Musimy też pamiętać, że niektóre kostki cieszą się większym zainteresowaniem, ponieważ są konkurencją oficjalną na zawodach WCA, a są to: 3x3x3, 2x2x2, 4x4x4, 5x5x5, 6x6x6, 7x7x7, Pyraminx, Square-1, Skewb, Megaminx oraz Clock. 

Według zawodników jedna z najlepszych kostek 3x3x3 to MoYu WeiLong GTS3 M oraz MoYu WeiLong WR M. W przypadku innych konkurencji każdy zawodnik ma swoje preferencje i ciężko będzie jednoznacznie stwierdzić jaka kostka jest najlepsza. Wyjątkiem jest kostka Clock, którą ostatnio wypuściła firma MoFangGe i zdecydowanie zrewolucjonizowała rynek. 

Pamiętajmy, że przy wyborze kostki dużo zależy od jej użytkownika. Dla jednej osoby będzie to super kostka, dla drugiej nieco gorsza. Każdy ma swoje preferencje i powinniśmy sami wybrać co jest w naszym typie, a po dobraniu właściwości kostki rozpatrujmy jedne z najnowszych kostek. A i jeszcze jedno - pamiętajmy, że cena nie równa się jakość! Jest wiele tańszych kostek, które biją na głowę droższe kostki, więc to nie jest reguła, zwłaszcza w tejże dziedzinie.

Infolinia:

Telefon: 605 39 39 05

Email: sklep@netcube.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl