Kostki magnetyczne działają bardzo płynnie, dzięki czemu ich układanie staje się jeszcze większą przyjemnością. Są one odpowiednie dla każdego - zarówno początkujących, jak i zaawansowanych speedcuberów.

Wybierz magnetycznie kostki logiczne dla siebie lub swoich bliskich! 

Kostki magnetyczne

MoYu RS4M 4x4x4 Magnetic color MoYu RS4M 4x4x4 Magnetic color
Producent: MoYu
Cena: 89,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
MoYu MeiLong Megaminx Magnetic color MoYu MeiLong Megaminx Magnetic color
Producent: MoYu
Cena: 59,99 zł 64,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
MoYu MeiLong Pyraminx Magnetic color MoYu MeiLong Pyraminx Magnetic color
Producent: MoYu
Cena: 37,99 zł 39,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
YuXin Little Magic Magnetic Pyraminx YuXin Little Magic Magnetic Pyraminx
Producent: YuXin
Cena: 39,99 zł 42,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Cyclone Boys Magnetic Skewb color Cyclone Boys Magnetic Skewb color
Producent: Cyclone Boys
Cena: 41,99 zł 44,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
QiYi MoFangGe The Valk 2 Magnetic color QiYi MoFangGe The Valk 2 Magnetic color
Cena: 109,99 zł 119,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
QiYi X-Man Bell Magnetic Pyraminx v2 color QiYi X-Man Bell Magnetic Pyraminx v2 color
Cena: 89,99 zł 99,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
YuXin HuangLong Pyraminx Magnetic color YuXin HuangLong Pyraminx Magnetic color
Producent: YuXin
Cena: 69,99 zł 79,99 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość

Czy kostki magnetyczne to klucz do szybszego układania?

Kostki magnetyczne są obecnie bardzo popularne. Pierwszą kostką magnetyczną była kostka Pyraminx. Ogólnie wywarło to spore kontrowersje w świecie speedcubingu, czy kostki magnetyczne powinny w ogóle być legalne i dopuszczone na oficjalnych zawodach. Mimo wszystko okazało się, że kostki magnetyczne to strzał w dziesiątkę i nic nie stoi na przeszkodzie by ich zakazać. Obecnie każdy z czołówki stosuje kostki magnetyczne. Po Pyraminxie doszedł skewb, potem zaczęto produkować kostki magnetyczne 3x3x3 oraz nieco większe od klasycznej “trójki”, a skończyło się nawet na magnetycznym clocku. Warto dodać, iż magnesy mogą być różne i można je dostosowywać do potrzeb zawodnika. Wszystko zależy, czy kostki magnetyczne są już dla nas dobre, czy musimy dokonać małej modyfikacji czy może kostki już są dla nas perfekcyjne od nowości i nie musimy nic więcej z nimi robić.

Czy kostki magnetyczne to lepsze kostki?

Kostki magnetyczne wcale nie muszą być lepsze. Wielu układaczy nadal woli klasyczne kostki, chociażby przez zwykłe przyzwyczajenie się do standardowych kostek. Mimo wszystko magnesy mogą być za mocne i spowolnić nasze ruchy. W większych kostkach jak kostka 5x5x5, kostki magnetyczne rzeczywiście robią furorę. Kostka od razu jest bardziej stabilna, mamy bardziej precyzyjne ruchy, co z tym idzie - kostka się nie rozpływa, nie zacina się i nie próbuje nam popować. Z kolei kostki magnetyczne w szybkich konkurencjach takich jak 2x2 czy Pyraminx to już kwestia uznania. Jeśli układamy niezbyt precyzyjnie, to kostki magnetyczne powinny poprawić nam wyniki, lecz jeśli układamy dosyć dokładnie, to możliwe, że kostki magnetyczne nie będą nam wskazane. Wszystko zależy od upodobania i turningu, jaki wykonujemy na kostce.

Czy będzie coś lepszego niż kostki magnetyczne?

Wiele osób twierdzi, że nie da się zrobić nic bardziej precyzyjnego niż kostki magnetyczne, lecz jak byśmy spojrzeli w przeszłość, to możemy się nieźle zdziwić. Kiedyś nawet kostki na kolorowym plastiku były zakazane przez Światową Federację Speedcubingu WCA. W latach 2014-2016 takie kostki były rzadko kupowane, a kostki magnetyczne nie były kompletnie nikomu znane. Używano czasami kostek z systemem kuleczkowym, czyli zamiast magnesów, mieliśmy kulki, które mieściły się w przygotowane w plastiku otwory, dzięki czemu kostka dobrze się dokręcała i była wyrównana. Kostki magnetyczne również mają tą zaletę, lecz nie są tak mocne i tak twarde w feelingu jak kostki z systemem kuleczkowym, dzięki czemu mamy z nich lepsze odczucia. Czy zatem kostki magnetyczne za kilka lat będą zastąpione jeszcze to lepszym systemem? Przekonamy się niebawem.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: 605 348 501

Email: sklep@netcube.com.pl

Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl