Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Blog wpisy
Chciałbyś zacząć przygodę z kostką 2x2? O to co może Cię zainteresować!
Chciałbyś zacząć przygodę z kostką 2x2? O to co może Cię zainteresować!

Kostka 2x2 jest świetną łamigłówką, a przy okazji ciekawą alternatywą dla klasycznej kostki Rubika. Gdy znudzimy się typową “trójką” to właśnie kostka 2x2 przyjdzie nam z pomocą. Zpewnością mniejsza siostra królowej kostek jest łatwiejsza do nauki oraz sam proces układania jest zdecydowanie krótszy, ale czy na pewno kostka 2x2 jest ogólnie prostsza? Czy osoba niepotrafiąca ułożyć żadnej kostki będzie w stanie bez problemu lub intuicyjnieskompletować poprawnie kolory na naszej miniaturowej układance?

Potrafię układać już kostki, więc kostka 2x2 na pewno nie sprawi mi problemu.

Wiele osób błędnie uważa, że kostka 2x2 jest zdecydowanie prostsza i bardzo łatwa. Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim nasza mniejsza kostka nie ma centrów, czyli środkowych elementów klasycznej kostki. Oznaczato tylko jedno - kłopoty. Co jest w takim razie wyznacznikiem koloru danej ścianki? Nasza intuicja i nasz wybór. Dokładnie - możemy sami zdecydować, od którego narożnika zaczniemy układanie i to właśnie do tego elementu będziemy kompletować naszą układankę. A Państwo jak myślą - czy dla laika będzie to prostsze? Odpowiedź brzmi: to zależy. Niektórym początkującym adeptom układania kostki Rubika na pewno intuicja będzie płatała figle i zetkną się z problemem nie do rozwiązania. W przypadku klasycznej kostki Rubika nasze centry będą stanowiły wyznacznik koloru jak i będą pomagały lepiej odnaleźć się na kostce. Środki określają w jakiej orientacji znajduje się nasza układanka.

Brak krawędzi kostki, czyli kompletnie mniej pracy, aby osiągnąć sukces.

Warto zaznaczyć, że poza brakiem środków na kostce 2x2 w stosunku do pierwotnej układanki, mniejsza kostka nie posiada również krawędzi, czyli elementów pomiędzy narożnikami. W skrócie - kostka jest pomniejszona o jeden rozmiar. Czy to może pomóc początkującym przy próbie intuicyjnego ułożenia? Zdecydowanie tak. Nowicjusze kostki 2x2 będą mieli o wiele krótszą drogę do przebycia, aby osiągnąć zamierzony cel. Dokładnie o to chodzi w kostce 2x2 - wyjmujemy krawędzie z klasycznej kostki Rubika i zostawiamy same narożniki. Zarazem jest to kwintesencja kostki 2x2, czyli to, za co kochamy nasz ośmio narożnikowy sześcian. Wybierając kostkę 2x2 na pewno się Państwo nie zawiodą. Kostka ta urozmaici naszą kolekcję jak i sprawi, że będziemy mogli się popisać szybkim układaniem wśród znajomych lub rodziny.

Infolinia:

Telefon: 605 348 501

Email: sklep@netcube.com.pl

więcej więcej
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl